Systemy monitoringu wizyjnego - Telewizja dozorowa cctv

…czyli przysłowiowy monitoring. To popularny sposób na zabezpieczenie swojego biura, domu, czy sklepu. Pozwala na zapis obrazu z kamer na dysku twardym rejestratora. Pozwala to na późniejsze odtworzenie nagrania z przebiegu zdarzeń.

Sieć kamer jest najczęściej oparta na topologii gwiazdy – kamery podłączone do jednego punktu, a konkretnie do rejestratora lub przełącznika sieciowego (switch – dla kamer IP). Dlaczego takie rozwiązanie jest popularne? Po pierwsze z uwagi na prostą budowę infrastruktury kablowej. Wszystkie urządzenia podłączamy do Ethernetu skrętką komputerową. Po drugie, wiele kamer pracuje w technologii PoE,  dlatego nie wymagają dodatkowego zasilacza. Ponieważ są zasilane z rejestratora lub przełącznika PoE (switch PoE), nie jest on wymagany. Po trzecie, jeśli nie ma dedykowanej sieci dla kamer – wykorzystać można istniejący LAN. W ten sposób możemy tworzyć rozległe sieci kamer IP, gdyż do transmisją danych zajmuje się sieć komputerowa Ethernet. Dodatkowo możemy zintegrować system telewizji dozorowej z systemem alarmu włamania i napadu albo kontrolą dostępu. W tej kwestii Klient może liczyć na naszą pomoc. Telewizja dozorowa jest właśnie dla Ciebie!

W skrócie budowa i zestawienie elementów systemu kamer wygląda następująco:

  • Kamery – analogowe (rzadko już spotykane) lub IP (wysoka rozdzielczość, duże możliwości zarządzania, możliwość zasilania PoE)
  • Sieć strukturalna – sieć ethernet wydzielona dla kamer lub współdzielona z pozostałymi urządzeniami sieciowymi
  • Rejestrator – serce całego układu. Jednym zdaniem odpowiada za zapis obrazu z kamer na dysku twardym i przechowywanie nagrań przez określony czas i w określonej jakości. Rejestrator może posiadać wbudowany przełącznik sieciowy, także z możliwością zasilania kamer PoE i obsługiwać od kilku do nawet kilkudziesięciu czy kilkuset kamer
  • Opcjonalny przełącznik sieciowy – switch, jednakże w przypadku prostych rejestratorów jest to element nieodzowny. Może także zasilać kamery PoE.

Zakres naszych prac obejmuje m.in.:

  • Analiza zagrożeń i potrzeb obiektu oraz możliwości instalacji
  • Montaż, konfiguracja i uruchomienie monitoringu CCTV
  • Rozbudowa istniejącej sieci kamer
  • Serwis i konserwacje telewizji dozorowej

Chcesz wiedzieć więcej?

Użyj przycisku obok by napisać do nas lub poprosić o wycenę Twojego systemu kamer CCTV